лучшие книги по экономике
Главная страница

Главная

Замовити роботу

Последние поступления

Форум

Создай свою тему

Карта сайта

Обратная связь

Статьи партнёров


Замовити роботу
Книги по
алфавиту

Б
В
Г
Д
Е
Ж
З
И
К
Л
М
Н
О

ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ В БІЗНЕСІ

Страницы [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]
[ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]
[ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ]

ТЕМА XI
КОМУНІКАЦІЙНІ
СЕРВІСИ INTERNET

 1. Підключення та основні сервіси Internet
Коли мова заходить про сучасні телекомунікаційні системи, неможливо не згадати про Internet — одну з найбільших глобальних мереж у світі, за допомогою якої спілкуються та обмінюються інформацією мільйони користувачів.
Для підключення до Internet є декілька варіантів. Вони відрізняються вартістю і надаваними послугами. Наведемо такі моделі підключення:
1. Через шлюз електронної пошти. Це підключення призначене для роботи з електронною поштою і мережними новинами. Але в принципі основні послуги Internet можна отримати і поштою.
2. Через комутований SLIP — Serial Line Internet Protocol; підключення для роботи в діалоговому режимі. SLIP забезпечує з’єднання комутованими лініями зв’язку в разі «додзвонювання» з допомогою модема. Забезпечує основні сервіси, але WWW обмежений.
3. Виділений SLIP — Point to Point Protocol — PPP. Забезпечує доступ до мережі будь-коли дозволяє надавати мережні послуги іншим користувачам. Модем повинен бути настроєний на постійну підтримку зв’язку. Дана модель підключення забезпечує основні сервіси, до того ж, на відміну від попередніх, має менше обмежень.
4. Виділений цифровий канал зв’язку — ISDN.
5. Через супутникові канали зв’язку.
Обмін даними в Internet забезпечує сімейство протоколів TCP/IP (див. Тему II).
Підключившись до Internet за тим чи іншим варіантом, можна отримати доступ до різноманітних сервісів. Всі сервіси Internet — програми і протоколи передачі даних (прикладного рівня) розроблено з метою інформаційного обміну.
Найпопулярнішими сервісами є FTP, Telnet, пошукові та ряд комунікаційних сервісів.
FTP одна з найпоширеніших послуг; забезпечує передачу великих файлів, розміри яких можуть сягати десятків мегабайтів.
Система побудована на основі FTP-серверів — спеціальних комп’ютерів, на яких розміщується інформація. У світі налічується до 1000 FTP-серверів. Ці комп’ютери належать переважно некомер­ційним організаціям типу університетів і містять різноманітне прог­рамне забезпечення, яке належить до розряду freeware або shareware. Ці організації зазвичай не перевіряють і не обмежують прав доступу. Для входу в систему можна використати ім’я GUEST або ANONYMOUS. Пароль буде відсутнім або відповідатиме адресі Е-mail в Internet.
Програми-клієнти для доступу до FTP-серверу — FTP 2000, FTP Explorer, WS_FTP Professional, CuteFTP, Vicom FTP Client, File Dog, FTP Voyager, Net Vampire.
Для передачі файлів використовується спеціальний протокол FTP (File Transfer Protocol).
У роботі з ftp-серверами використовується команда:
ftp <servername.com> — встановити зв’язок із сервером. Після отримання запрошення від програми FTP користувач може використати інші команди:
Get — розвантажити вказаний файл на свій комп’ютер;
Put — завантажити вказаний файл зі свого комп’ютера на ftp-сервер;
Type — встановити режим пересилки файла — текстовий (ascii) чи двійковий (image);
Dir /(Ls) — показати вміст поточного каталогу на віддаленому комп’ютері;
Close — закінчити сеанс роботи;
Open — ініціювати інше з’єднання;
Quit — завершити роботу.
Telnet — сервіс, що дозволяє використовувати ресурси віддаленого комп’ютера (запускати на ньому програми, доступатися до його файлів).
Для отримання доступу до віддаленого комп’ютера треба знати його адресу, яку використовуватиме Telnet-клієнт (наприклад, програму EWAN Telnet) для встановлення з’єднання. Власний комп’ютер тут виступає в ролі термінала.
Для пошуку інформації в Internet використовуються спеціальні пошукові сервери — виділені комп’ютери, які автоматично переглядають ресурси Internet та індексують їхній склад. Такому серверові можна задати фразу чи набір ключових слів на певну тему — і він видасть вам список ресурсів, що відповідають вашому запитові.
З-поміж найпопулярніших пошукових серверів можна назвати: AltaVista (www.altavista.com), InfoSeek (www.infosek.com), Lycos (www.lycos.com), а також Yahoo!, HotBot, Excite.
Існують також спеціальні пошукові сервіси Internet, зокрема такі:
Gopher — система, що забезпечує пошук ресурсів із допомогою ієрархічних меню. Елементами меню можуть бути текстові або двійкові файли, зображення, посилання на інші сервери.
Залежно від типу елемента меню Gopher-сервер надає користувачеві або конкретний файл, або новий рівень меню. На початку сеансу користувачеві завжди виводиться стандартне початкове (home) меню. Під час проходження ієрархічного меню можна робити «закладки», щоб згодом мати можливість повернутися в певне місце.
Ця система була розроблена університетом штату Міннесота і побудована на основі Gopher-серверів, на яких і розміщується інформація про ресурси. Сукупність серверів утворює Gopher-простір. Нині налічується близько 750 Gopher-серверів.
Найпопулярнішими клієнтськими програмами, які дозволяють доступатися до Gopher-серверів, є WSGopher і HGopher.
Спеціально для Gopher розроблено систему пошуку Veronica, яка може обробляти запити у вигляді визначальних слів. Доступ до неї здійснюється через Gopher-сервер.
WAIS — Wide Ared Information Service — служба пошуку розподіленої інформації. Це — програмне забезпечення для пошуку інформації в базі даних Internet.
Користувач вводить текст запиту в довільному форматі, що пересилається на WAIS-сервер. Програма на сервері шукає в документах входження всіх слів, названих у зпиті, і для кожного документа обчислюється ваговий коефіцієнт, що дорівнює кількості збігів слів. Кількість документів обмежується. Сервер обробляє запит і надсилає користувачеві перелік заголовків документів та їхні вагові коефіцієнти.
Серед клієнтських програм можна назвати: WinWais, WAIS Manager, WAIS Dialler.
Archie — система, яка забезпечує пошук файлів, що розміщуються на FTP-серверах на основі імені файла. Відтак видається інформація про шлях до файла, його розмір, повне ім’я.
На серверах має постійно поповнюватися інформація про файли, доступ до яких можна отримати через FTP.
Як приклад програми-клієнта можна назвати WS Archie.
Додатково про сервіси Internet див. Список літератури [31].
2. Комунікаційні сервіси Internet
Комунікаційні сервіси Internet прийнято поділяти на системи індивідуальних комунікацій і системи колективних комунікацій. У табл. 12 наведено приклади систем того чи іншого типу.
Таблиця 12
Класифікація комунікаційних сервісів Internet

 

Індивідуальні комунікації

Колективні комунікації

Інтерактивні системи (real-time)

Talk

IRC

Системи відкладеного перегляду

E-mail

Usenet, BBS

Talk — програма інформаційного обміну, що реалізує принцип телефону. Є стандартною утилітою Unix-систем для текстового спілкування між двома користувачами мережі.
IRC — Internet Relay Chat. Розроблений фінським програмістом Яркко Ойкаріненом із метою розширення можливостей програми Talk. Сервіс побудований на взаємодії серверів із клієнтами.
Сервери IRC, що призначені для передачі повідомлень від користувача до користувача, утворюють замкнуте кільце. Дотепер діють три головні серверні кільця — EFnet, UNDERnet і DALnet, не пов’язані між собою. Найбільшим із цих кілець є EFnet (об’єднує понад 100 серверів у різних країнах світу). Користувачам різних провайдерів дозволено доступ лише до певних IRC-серверів.
Серед програм-клієнтів для з’єднання з IRC-сервером можна назвати: mIRC, PIRCH, vIRC 96, а також Microsoft Chat в Internet Explorer.
Після успішного підключення до IRC слід зайти на який-небудь канал і приєднатися до бесіди. Можна створити власний канал. Деякі команди, що використовуються в IRC, наведено в табл. 13.
Багатьом послуга IRC заміняє міжнародні телефонні переговори, хоча репліки й набираються на клавіатурі.

Страницы [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]
[ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]
[ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ]


ВНИМАНИЕ! Содержимое сайта предназначено исключительно для ознакомления, без целей коммерческого использования. Все права принадлежат их законным правообладателям. Любое использование возможно лишь с согласия законных правообладателей. Администрация сайта не несет ответственности за возможный вред и/или убытки, возникшие или полученные в связи с использованием содержимого сайта.
© 2007-2018 BPK Group.