лучшие книги по экономике
Главная страница

Главная

Замовити роботу

Последние поступления

Форум

Создай свою тему

Карта сайта

Обратная связь

Статьи партнёров


Замовити роботу
Книги по
алфавиту

Б
В
Г
Д
Е
Ж
З
И
К
Л
М
Н
О

ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ В БІЗНЕСІ

Страницы [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]
[ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]
[ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ]

ТЕМА VIII
 СУЧАСНІ СИСТЕМИ
КОМП’ЮТЕРНОЇ ТЕЛЕФОНІЇ

 1. Офісні та відомчі АТС
Оптимізувати зв’язок у сучасному офісі можна з допомогою пристроїв під назвою PABX (Private Automatic Branch eXchange). У деяких джерелах зустрічається скорочення PBX. Українською мовою це зазвичай перекладається як офісна АТС, хоча під цією абревіатурою криються два різні типи обладнання — офісні та відомчі АТС.

Основною відмінністю офісних і відом­чих АТС є тип використовуваних з’єднань із телефонною мережею загального користу­вання. Офіcні АТС завжди використовують лише абонентські лінії. Відомчі ж АТС можуть використовувати з’єднувальні лінії та якусь кількість абонентських (здебільшо­го це прямі телефони керівництва, служби безпеки).


Основне призначення офісних АТС — підключення певної кількості внутрішніх абонентів до міських телефонних ліній, тобто організація внутрішнього і зовнішнього зв’язку. При цьому кількість міських ліній пос­тупається кількості внутрішніх абонентів.
Усі сучасні АТС мають модульну конструкцію — базовий блок із мінімальною кількістю міських і внутрішніх ліній: за необхідності збільшення ємності на станціях установлюються плати розширення (для міських ліній чи внутрішніх абонентів).
У назві АТС вказується максимальна кількість міських і внутрішніх ліній або загальна кількість портів (для цифрових станцій або станцій високої ємності). Наприклад: SKP8 16HX — 8 міських ліній і 16 внутрішніх абонентів, GDK 162/182 — 162 порти без блока розширення і 182 з таким блоком.
Існує декілька типів АТС: аналогові, псевдо­цифрові й цифрові. Комутаційне обладнання аналогових АТС працює з аналоговим сигналом на внутрішніх і зовнішніх лініях. Псевдоцифрові АТС працюють з аналоговим сигналом на зовнішніх лініях, але забезпе­чують цифровий внутрішній зв’язок для користувачів цифрових телефонних апаратів.
Цифрові автоматичні телефонні станції дозволяють комутувати голосові сигнали та сигнали передачі даних. Комутація забезпечу­ється за допомогою мультиплексування з часовим ущільненням каналів (TDM). Мовні сигнали кодуються за допомогою імпульсно-кодової модуляції. Аналоговий мовний сигнал перетворюється в послідовність двійкових кодів за допомогою блока імпульсно-кодової модуляції, який здійснює стробування (оцінку) мовного сигналу 8000 разів за секунду, заміряючи амплітуду сигналу і переводячи її у двійкові коди.
Цифрові АТС мають спеціальне програмне забезпечення і керуються за допомогою комп’ютера. Завдяки цифровим АТС можна підтримувати такі функції та стандарти:
1. Автоматичне комутування виклику (ACD — Automatic Call Distribution). Ця функція дозволяє системі швидко та ефективно обробляти великі обсяги вхідних дзвінків.
2. Голосове сповіщення (VM — Voice Massaging) абонентів. Ця функція працює з системою пам’яті, призначеною для зберігання, автоматичного пошуку і розсилки повідомлень у вигляді мови.
3. Комп’ютерна телефонія (CTI — Computer Telephone Integration). Це дозволяє абонентові отримати з допомогою комп’ютера додаткові послуги, щоправда, за наявності програмного телефонного інтерфейсу.
4. Європейський стандарт безпровідного зв’язку (DECT — Digital European Cordless Telephone). Дозволяє використовувати в телефонній системі спеціальне обладнання для забезпечення пересувного зв’язку на території офісу.
5. Прямий доступ до системи (DISA — Direct Inward System). Система програмується так, що за набору номера по одній з підключених міських ліній, абонент може, минаючи секретаря, набрати будь-який внутрішній номер чи отримати доступ до зовнішньої лінії. (Слід зазначити, що цю функцію підтримують і деякі аналогові станції).
6. Система керування господарством (PMS — Property Management System). Часто використовується в готельних комплек­сах, дозволяє зберігати в пам’яті комп’ютера всю інформацію про телефонні рахунки пожильців і використовувати її в розрахунках, а також здійснювати поточний контроль реєстрації та вибуття постояльців.
Із допомогою системних апаратів офісної АТС можна здійснювати такі функції:
• швидкісний набір номера — номер уводиться в пам’ять телефону чи АТС і за ним закріплюється певна клавіша, що дозволяє набрати номер, натиснувши одну клавішу;


• конференц-зв’язок — можна вести одночасно розмову з декількома абонен­тами як внутрішніми, так і зовнішніми;
• розмова не знімаючи слухавки — завдяки вмонтованим в апарат мікрофону та динаміку;
• надання довідки під час розмов — для консультації з колегою можна вимкнути мікрофон;
• переадресування виклику — з допо­могою цієї функції виклик може бути пе­реадресований на телефон секретаря, або один факс може обслуговувати декілька міських ліній;
• утримання виклику — натисненням клавіші лінія переводиться в режим утримання, співрозмовник слухає фонову музику чи будь-яку радіостанцію через підключений до АТС тюнер, а ви по деякім часі можете повернутися до перерваної розмови;
• виклик на зайнятого абонента — якщо лінія зайнята, то, натиснувши клавішу «callbk», можна покласти слухавку і продовжити роботу. Заледве потрібний вам номер вивільниться, система сповістить про це звуковим сигналом і почне набір номера.
Усі ці функції жорстко закріплені за групою клавіш, винесених окремо.
Нині на українському ринку офісного та відомчого зв’язку пропонується обладнання великих закордонних компаній і концернів (у табл. 11 подано приклади АТС від основних виробників), таких як Nortel, AT&T, Siemens, Alcatel, Tadiran, Connex, LG Electronics, Nec, Harris, Samsung та ін.
На внутрішньому ринку працюють офіційні партнери або дилери багатьох із названих фірм. Вони збирають обладнання під конкретне замовлення, а також виконують увесь комплекс необхідних робіт з установки, програмування, гарантійного й післягарантійного обслуговування. Як приклад ефективного і водночас недорогого рішення для малих і середніх офісів можна назвати комп’ютерно-телефонні сервери NETphone компанії NetPhone, Inc, основою яких є встанов-
Таблиця 11


Виробник

Відомчі АТС

Офісні АТС

Northern Telecom (NORTEL)

Meridian-1

NorStar

Lucent Technologies (AT&T)

Definity

BCS, Partner

Philips

Sopho iS3000

Sopho-S

Siemens

Hicom

Hicom

Ericsson

VOX series

VOX series

лювані в комп’ютері плати повнофункціональних цифрових АТС — PBX-6 18, PBX-T1 24, PBX-024.
Вартість АТС в перерахунку на одну лінію багато в чому залежить від її типу, сумісності з ISDN, стільниковими та іншими системами.

Страницы [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]
[ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]
[ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ]


ВНИМАНИЕ! Содержимое сайта предназначено исключительно для ознакомления, без целей коммерческого использования. Все права принадлежат их законным правообладателям. Любое использование возможно лишь с согласия законных правообладателей. Администрация сайта не несет ответственности за возможный вред и/или убытки, возникшие или полученные в связи с использованием содержимого сайта.
© 2007-2018 BPK Group.