лучшие книги по экономике
Главная страница

Главная

Замовити роботу

Последние поступления

Форум

Создай свою тему

Карта сайта

Обратная связь

Статьи партнёров


Замовити роботу
Книги по
алфавиту

Б
В
Г
Д
Е
Ж
З
И
К
Л
М
Н
О

ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ В БІЗНЕСІ

Страницы [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]
[ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]
[ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ]

ТЕМА V
 ЦИФРОВА МЕРЕЖА
З ІНТЕГРАЦІЄЮ СЕРВІСУ (ISDN)
 1. Цифрові системи передачі даних
Процес оцифровування був розроблений у телефонії в 60-х рр. із метою уникнути обмежень передачі аналогових сигналів.
Так, аналоговий сигнал характеризується постійною зміною амплітуди в часі. (Якщо хтось говорить у телефонну трубку, фізич­ні, тобто механічні, коливання тиску повітря перетворюються в електричний сигнал з такими ж змінами амплітуди). Передаючи аналоговий сигнал, його необхідно періодично підсилювати, щоб запобігти затуханню. Шуми на лінії спотворюють сигнал, «шуми» — нерівності носіїв спотворюють сигнал за його збереження. Цифровий сигнал теж наражається на ті самі проблеми, але його дискретність передбачає, що з проходженням цього сигналу через канал досить відмічати лише відсутність або наявність двійкового цифрового імпульсу, а не його абсолютне значення, як за аналогового сигналу. Тобто шуми і затухання можна повністю видалити з реконструйованого сигналу. Процес реконструкції здійснюється відновлювальними повторювачами, які розміщуються на каналі через певні інтервали, що визначаються типом лінії.
Впровадження цифрових телефонних систем забезпечує перетво­рення розмови, як аналогового сигналу, на двійкові коди — одиниці й нулі, що передаються тими самими каналами. Ця технологія не лише надійніша, але й набагато швидша, бо комп’ютери можуть кодувати і декодувати цифрові дані в сотні разів швидше, ніж здійснюється аналоговий процес вибірки.
Для перетворення аналогових сигналів на цифрові рядки з двійкових значень використовується ряд методів. Першим із них була імпульсно-кодова модуляція (метод, розроблений 1938 р. А.-Х. Рівсом). Усі методи поділяються на два класи: аналіз форми хвилі та параметричне кодування.
Першою цифровою системою була система, названа Т1 і виготовлена в районі Чикаго 1962 р., коли компанія AT&T/Bell почала комерційне використання цифрових телефонних систем. Відтоді коло Т-систем розширилося. З-поміж сьогоднішніх цифрових технологій можна назвати найвідоміші: Switched-56, Dedicated-56, Frame Relay, T1/T4, Е1/Е3, SONET, ISDN. До цифрових технологій, використовуваних у телефонії, відносять також: xDSL (ADSL, HDSL, RADSL, SDSL, VDSL).
Switched-56 і Dedicated-56 можна вважати вже застарілими технологіями, оскільки вони використовують аналогове комутаційне обладнання і поступово витісняються лініями ISDN.
Frame Rеlay використовується в Україні в мережі «Укрпак».
Позаяк в Україні відбувається процес цифровізації системи телефонного зв’язку, актуальним є питання про використання тієї чи іншої цифрової технології. Якщо розглядати еволюцію мереж провідних операторів зв’язку, то вона відбувалася послідовно: від аналогових до цифрових мереж (DN), від цифрових мереж до мереж з інтеграцією сервісу, від ISDN до інтелектуальних мереж (IN).
Особливістю еволюції наших телефонних мереж є можливість доцільного переходу від аналогових мереж до ISDN, оскільки це дозволить обминути проміжний етап і в такий спосіб зекономити частину коштів.
Інші засоби й технології значно поступаються ISDN за доступністю послуг, рівнем стандартизації (ITU), відсутністю протиріч з аналоговими мережами (якими є переважна більшість українських телефонних мереж) і з комп’ютерними технологіями.
2. Поняття ISDN
Розробка технології ISDN затяглася настільки, що люди з почуттям гумору почали розшифровувати цю абревіатуру як «I Still Don’t Need it» («мені це все одно не потрібно») або як «It Still Does Nothing» («вона досі нічого не робить»); студенти додали «I Still Don’t Know» («я й досі не знаю, що воно таке»).
Насправді ж ISDN ( Integrated Services Digital Network) в перекладі означає: цифрова мережа з інтеграцією сервісу.
Вперше цей термін з’явився у списку термінів Оранжевої книги Міжнародного союзу електрозв’язку (ITU).
Мета впровадження цієї технології — замінити всі телефонні лінії, які вимагають цифро-аналогових і аналогово-цифрових перетворень, на повністю цифрові засоби зв’язку, здатні передавати мову, дані, музику, відео.
Тобто, основним завданням розробників даної технології є інтеграція всіх видів трафіка в одному каналі зв’язку.
Нині 50% користувачів у всьому світі використовують ISDN для доступу до Internet завдяки надійності та вищій швидкості (порівняно з аналоговим модемом) доступу до мережі.
Серед переваг ISDN над комутованими телефонними мережами загального користування назвемо такі:
• передача інформації зі швидкістю 64 Кбіт/с (що скорочує час передачі файла до 85%);
• діапазон передачі звукового сигналу збільшується з 3 до 7 КГц (що підвищує його якість і дає можливість використання для теле- і радіоефіру);
• підключення до однієї лінії до 8 користувацьких терміналів (комп’ютер, телефон, термінал Х.25, факс і т. ін.);
• можливість об’єднання віддалених ЛОМ;
• робота в пакетному режимі (абоненти ISDN можуть обміню­ватися даними за протоколом Х.31 і отримують доступ до мереж Х.25).
ISDN може надавати ряд додаткових телекомунікаційних послуг за підтримки системи загальноканальної сигналізації № 7:
• факсимільний зв’язок;
• відеотелефонія;
• визначення номера абонента;
• переадресація виклику;
• оперативне надання інформації про оплату;
• тристоронній зв’язок;
• конференц-зв’язок та ін.
А втім, більшість із цих послуг надається й іншими технологіями (скажімо, стільникового зв’язку).
Технологія ISDN отримала широке розповсюдження в Європі і дещо менше — в Америці.
3. Стандарти ISDN
1) Інтерфейс базового доступу — Basic Rate Interface (BRI). Цей інтерфейс має ще декілька назв: ISDN-2, 2B+D, DSL (Digital Subscriber Line — абонентська цифрова лінія).
Стандарт BRI призначений для місцевого використання телефон­ними компаніями. Може забезпечити всі потреби, пов’язані з доступом до Internet, дешевший у реалізації, ніж інші стандарти ISDN, що вимагають ширшої смуги частот.
За стандартом BRI в ISDN вирізняються три дуплексні канали. Перші два називаються В-каналами; ними можуть передаватися дані (або мова) в цифровому вигляді зі швидкістю 64 Кбіт/с кожний. Третій канал називається D-каналом (дельта-каналом), його швидкість — 16 Кбіт/с, і він використовується для передачі службової інформації, необхідної для встановлення і підтримання зв’язку. (Для порівняння: під час передачі даних за допомогою модема значна частина смуги пропускання витрачається на службову інформацію).
Два В-канали можна об’єднати в один із швидкістю передачі даних 128 Кбіт/с (це може використовуватися для ділового застосування в офісах). Отже, технологія ISDN забезпечує швидкість передачі даних майже в шість разів більшу, ніж модеми, на 28,8 Кбіт/с.
2) Інтерфейс основного доступу — Primary Rate Interface (PRI). Відомий також як ISDN-23, EDSL (Extended Digital Subscriber Line — розширена абонентська цифрова лінія).
PRI застосовується для підключення до ISDN груп користувачів — локальних мереж, АТС установ та інших багатокористувацьких комутаційних систем.
У світі затвердилося декілька стандартів інтерфейсу PRI:
ISDN-23 — північноамериканський (використовується у США, Канаді, Мексиці, Японії, Північній Кореї), передбачає 23 В-канали і один D-канал, розширені до 64 Кбіт/с у кожному. Відтак, можна легко підрахувати, що пропускна здатність цього стандарту становитиме 1,544 Мбіт/с (23 ? 64 Кбіт/с). Це — майже таке саме значення, як і для виділеної лінії Т1, але витрати істотно менші.
ISDN-30 — європейський стандарт PRI передбачає 30 В-каналів і один D-канал. Сумарна пропускна здатність цього стандарту — 2,048 Мбіт/с.
Широкосмугова ISDN (Broad-band ISDN—BISDN) — пропускна здатність понад 600 Мбіт/с, дозволяє здійснювати пересилку відеозображень одночасно з мовою і даними, але стандарт поки що не затверджено.

Страницы [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]
[ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]
[ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ]


ВНИМАНИЕ! Содержимое сайта предназначено исключительно для ознакомления, без целей коммерческого использования. Все права принадлежат их законным правообладателям. Любое использование возможно лишь с согласия законных правообладателей. Администрация сайта не несет ответственности за возможный вред и/или убытки, возникшие или полученные в связи с использованием содержимого сайта.
© 2007-2018 BPK Group.