лучшие книги по экономике
Главная страница

Главная

Замовити роботу

Последние поступления

Форум

Создай свою тему

Карта сайта

Обратная связь

Статьи партнёров


Замовити роботу
Книги по
алфавиту

Б
В
Г
Д
Е
Ж
З
И
К
Л
М
Н
О

ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ В БІЗНЕСІ

Страницы [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]
[ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]
[ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ]

  1. Технічні засоби для організації локальних мереж
  2. типу TOKEN RING; правила поєднання ЕОМ

Архітектура Token Ring розроблена фірмою ІВМ і затверджена в стандарті ІЕЕЕ-802.5. Метою розробки була побудова платформи для надійної та високопродуктивної роботи мереж із детермінованими характеристиками. У цій технології реалізовано метод доступу до каналу з передачею маркера та підтримується кільцева топологія.
Спершу було затверджено стандарт зі швидкістю передачі 4 Мбіт/с, згодом ця цифра досягла 16 Мбіт/с і вище.
У 16-мегабітному Token Ring уздовж кільця переміщуються два маркери одночасно, а також підтримуються кадри повідомлень більшого розміру, ніж у 4-мегабітному (18 000 байт проти 4500).
Згідно з цією технологією, на кожний вузол мережі встановлюється мережна плата (NIC — network interface card). Вона має дев’ятиконтактний порт для підключення абонентського кабелю (або порт UTP для підключення витої пари). До порту приєднується відповідний кабель для зв’язку мережної плати з пристроєм багатостанційного доступу, груповий блок доступу (MAU — multistation access unit), які виступають у ролі концентраторів.
(Мережні плати містять набір мікросхем, що реалізують стандартні програми-агенти для інтерпретації та маршрутизації кадрів даних. Працюють з NetBIOS, яка завантажується зі спеціального диска IBM LAN Support Program).
Кожен MAU має вісім портів для підключення ЕОМ, а в кожно­му порту є внутрішнє реле, яке відкривається, коли вузол намагаєть­ся доступитися до мережі. Розширення мережі виконується з допомогою двох портів, розміщених на кінцях MAU. Зліва — Ring In (RI), справа — Ring Out (RO). Отже, щоб розширити мережу до 16 вузлів, досить з’єднати між собою порт RO одного MAU з портом RI іншого MAU (рис. 17).

Рис. 17. MAU
Невикористані порти RI і RO MAU є нормально замкнутими та автоматично закільцьовують кабельні з’єднання, утворюючи електричне кільце. Усі порти мають такий засіб самозамикання — якщо залишаються невикористаними, то замкнуті.
Якщо пошкоджується кабель одного із з’єднань, інформація надходить резервним кільцем.
З’єднуючи обладнання, необхідно зважати на такі обмеження:
• максимальна відстань між МАU і ЕОМ або двома МАU — до 45 м;
• у кільці не може бути більш як 96 ЕОМ.
На рис. 18 показано з’єднання ЕОМ за стандартом Token Ring.

Рис. 18. З’єднання ЕОМ за стандартом Token Ring
Стандартом Token Ring підтримується сім типів кабельних з’єднань, відомих під назвою кабельна система IBM.
У разі підведення великої кількості кабелів до однієї ділянки доцільно використовувати комутаційну панель (patch panel), яка забезпечить високу гнучкість і зручність під час переміщення кабелів-відгалужень з одного MAU на інший (рис. 19) .

Рис. 19. Схема підключення комп’ютерів із допомогою комутаційної панелі
Деякі мережі Token Ring настільки великі, що потребують декількох стояків кабельних з’єднань.
Коли стояки кабельних з’єднань розміщені на значній відстані один від одного, використовуються повторювачі (repeater).
Деякі мережі Token Ring підключаються до інших локальних мереж через мости або маршрутизатори.
Token Ring багато в чому подібна до технології FDDІ, проте є й відмінності, основна з яких полягає в тому, що в FDDI станція, що надсилає повідомлення, відправляє маркер одразу ж після передачі кадру повідомлення, не очікуючи підтвердження його прийому. Ось чому в будь-який момент кільцем можуть циркулювати декілька кадрів повідомлень.

  1. 4. Технічні засоби для організації локальних мереж
  2. типу ARCNET; правила поєднання ЕОМ

Технологія Arcnet є однією з найстаріших технологій ЛОМ. Її запропонувала 1977 р. фірма Datapoint. Технологія була популярною протягом деякого часу завдяки її дешевизні. (Приміром, адаптер Arcnet коштував утричі дешевше від адаптера Token-Ring). Швидкість передачі, забезпечувана технологією, — 10 Мбіт/с. В Arcnet використовується маркерно-шинний метод доступу, тобто це мережі без конкуренції за середовище передачі. Стандарт підтримує шинну і зірчасту топології фізично, а логічно — кільцеву.
Кожний сегмент шини Arcnet може містити до 8 вузлів та бути завдовжки до 300 м. Можна збільшити довжину мережі ще на 300 м за рахунок додавання до сегмента активного концентратора.
Для створення мережі за стандартом ARCNET використовуються такі елементи компонування (технічні засоби):
1. Мережна плата (адаптер на кожну ЕОМ);
2. Кабель марки RG-62/U 75-омний (або екранована вита пара);
3. Розняття для з’єднання кабелю з мережною платою — BNC-conector (встановлюється також на кінцях кабелю).
4. Пасивний розгалужувач HUB (для передачі сигналів по мережі).
5. Активний розгалужувач HUB (для передачі та підсилення сигналів).
6. Заглушка BNC-terminator для невикористаних портів на розгалужувачах.
Монтуючи обладнання мережі, слід дотримуватися таких правил:
• відстань між пасивним розгалужувачем і ЕОМ — до 30 м;
• відстань між активним і пасивним розгалужувачами — до 30 м;
• відстань між активним розгалужувачем і ЕОМ — не більше, ніж 600 м;
• якщо в мережі лише дві ЕОМ, то розміри мережі можуть сягати до 6 км;
• активний розгалужувач може з’єднуватися з активним, пасивним та ЕОМ;
• пасивний розгалужувач може з’єднуватися з активним та ЕОМ (у разі з’єднання пасивних розгалужувачів у ланцюг буде слабкий сигнал);
• не можна робити кільця;
• невикористані порти мають бути заглушені термінаторами.
З’єднання за стандартом Arcnet показано на рис. 20.

Рис. 20. З’єднання за стандартом Arcnet
Однією з останніх розробок є мережа Arcnet Plus зі швидкістю передачі даних 20 Мбіт/с. Ця розширена версія Arcnet підтримує 48-розрядну адресацію і рівень керування доступом до середовища за стандартом IEEE-802.2.

  1. 5. Технічні засоби для об’єднання локальних мереж:
    мости, комутатори, маршрутизатори, шлюзи

Якщо ЛОМ (LAN) вичерпує свої можливості щодо адресації (кількості станцій) або довжини кабелів, то її можна розширити завдяки спеціальним технічним і програмним засобам. Ці ж засоби можуть використовуватися для створення корпоративних комп’ю­терних і глобальних мереж:
Міст (bridge) — пристрій, що його можна використовувати для з’єднання мережних сегментів із різними фізичними середовищами (наприклад, оптоволоконний кабель і коаксіальний кабель) з різними протоколами нижніх рівнів (фізичного і канального), наприклад, Ethernet і Arcnet в єдину логічну мережу.
Стандартом ІЕЕЕ802.1D визначено основні вимоги до мостів, функції та об’єкти управління мостів. Згідно з цим стандартом міст визначається як пристрій, що забезпечує зв’язок локальних мереж через трансляцію кадрів підрівня керування доступом до середовища однієї мережі в іншу.

Страницы [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]
[ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]
[ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ]


ВНИМАНИЕ! Содержимое сайта предназначено исключительно для ознакомления, без целей коммерческого использования. Все права принадлежат их законным правообладателям. Любое использование возможно лишь с согласия законных правообладателей. Администрация сайта не несет ответственности за возможный вред и/или убытки, возникшие или полученные в связи с использованием содержимого сайта.
© 2007-2018 BPK Group.