лучшие книги по экономике
Главная страница

Главная

Замовити роботу

Последние поступления

Форум

Создай свою тему

Карта сайта

Обратная связь

Статьи партнёров


Замовити роботу
Книги по
алфавиту

Б
В
Г
Д
Е
Ж
З
И
К
Л
М
Н
О

ЦИВІЛЬНЕ ПРОЦЕСУАЛЬНЕ ПРАВО

Страницы [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]
[ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]
[ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ]

Тема 17. Судовий розгляд цивільної справи


ПЛАН
1. Поняття і значення стадії судового розгляду цивільних справ.
2. Судове засідання — процесуальна форма судового розгляду.
3. Безпосередність і усність судового розгляду.
4. Зміст складових частин судового засідання.
5. Права й обов’язки головуючого.
6. Обов’язки присутніх у судовому засіданні.
7. Заходи щодо порушників порядку в судовому засіданні.
ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ

  • Порівняти поняття «судовий розгляд» і «судове засідання».
  • Назвати:

— наслідки заміни судді (одного з суддів) у процесі розгляду справи;
— випадки, в яких свідок може користуватися письмовими замітками при дачі показань;
— відмінність відкладення розгляду справи від зупинення провадження у справі;
— випадки, в яких суд зобов’язаний припинити провадження у справі;
— підстави закриття провадження у справі;
— наслідки залишення заяви без розгляду.
Задача 1
Розглядаючи справу за позовом Панюка до ПМК-4 про поновлення на роботі та стягнення заробітку за час вимушеного прогулу, суд, на думку позивача, припустився таких порушень закону:
справу розглянув поспіхом у службовому кабінеті, а не в залі судового засідання, де присутні змогли б оцінити як законність дій керівництва ПМК-4 при його звільненні, так і законність дій самого суду;
суд відмовив задовольнити його клопотання про розгляд його справи безпосередньо на підприємстві, чим позбавився можливості допитати свідків, оскільки вони відмовлялися їхати до суду;
суддя відмовив йому в задоволенні заяви про забезпечення позову шляхом накладення арешту на службовий автомобіль директора підприємства, не постановивши про це ухвали, чим позбавив його оскаржити такі дії;
суд не задовольнив його клопотання про притягнення до участі в справі як співвідповідача керівника ПМК-4, який звільнив його з роботи.
Як оцінити точку зору позивача?
Задача 2
При розгляді справи за позовом Палія до Тріски про відшкодування шкоди, заподіяної пошкодженням автомобіля, у розмірі 200 грн, позивач заявив клопотання:
а) про допит у судовому засіданні очевидця дорожньо-транс­портної пригоди, який проживає у м. Броварах;
б) про призначення повторної технічної експертизи, оскільки проведена експертиза його не задовольняє;
в) про забезпечення позову шляхом накладення арешту на належний відповідачеві жилий будинок, розташований у Васильківському районі;
г) про розгляд справи протягом тижня, оскільки відповідач збирається виїхати за кордон у тривале відрядження.
Жодного із заявлених клопотань Харківський районний суд м. Києва не задовольнив, а за місцем проживання очевидця ДТП у Броварський міський суд надіслав доручення про його допит.
Чи правильні дії суду?
Задача 3
Гнідаш В. звернулася до суду з позовом до Гнідаша П. про стягнення аліментів на їхню дочку Юлію, 1997 р. народження. У заяві Гнідаш зазначила, що з відповідачем вона перебувала в шлюбі з травня 1984 р. У даний час Гнідаш сім’ю залишив і будь-якої матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
Яким має бути зміст позовної заяви та ухвали про підготовку цивільної справи до судового розгляду? Складіть їх у письмовій формі.
Задача 4
Одержуючи чергову заробітну платню, робітник виявив, що він позбавлений премії, хоча всі показники по роботі, на його дум­ку, були досягнуті. Керівництво підприємства пояснило, що він був позбавлений премії за відмову прибрати сніг з даху. Одержав­ши таке роз’яснення, робітник пред’явив позов про стягнення з підприємства неотриманої премії.
Якою має бути ухвала судді?
Задача 5
На трикотажній фабриці виявлено нестачу напівфабрикатів та готових виробів. Начальника цеху було засуджено за ст. 172 КК України і з нього стягнуто 700 грн на покриття заподіяної шкоди. Об’єднання пред’явило позов до директора фабрики Топило про стягнення 500 грн для часткового відшкодування суми збитків, які в цілому складали близько 6000 грн. Було зазначено, що з боку директора був відсутнім контроль за виконанням своїх наказів про збереження державної власності та наглядом за роботою осіб, пов’язаних з обслуговуванням матеріальних цінностей.
Яким має бути зміст ухвали? Запишіть його.
Задача 6
Пред’явивши позов до Каракая про усунення перешкод у користуванні криницею, яку вони спільно спорудили, позивач просив викликати як свідків 5 сусідів, які можуть посвідчити: під час освоєння садових ділянок роботи з копання, кільцювання та побудови покриття криниці велися спільно як самими сусідами, так і найманими за спільні кошти робітниками. Суддя постановив ухвалу, якою запропонував позивачеві визначити суму позову, внести на депозитний рахунок суду необхідні на оплату свідків кошти та сплатити державне мито.
Оскаржуючи ухвалу судді, позивач зазначав, що всі свідки пен­сіонери — отже, виклик їх до суду витрат не потребує, заявлений ним позов не підлягає оцінці, а тому й не підлягає оплаті державним митом. Суддя відмовив у прийнятті скарги, пославшись на те, що ухвала не підлягає оскарженню.
Чи обґрунтовані дії суду та скарга позивача?
Задача 7
Прокурор звернувся до суду із заявою в інтересах інваліда І групи Кацило Ольги про визнання договору дарування жилого будинку недійсним. Позовні вимоги ґрунтувалися на тому, що відповідач, скориставшись нагальною потребою Кацило в грошах, змусив її укласти зазначену угоду і незаконно заволодів її будинком.
Після дослідження обставин справи суд оголосив про початок судових дебатів і надав слово прокурору. На зауваження прокурора про те, що першою в дебатах має виступати Кацило як позивачка, головуючий по справі роз’яснив, що оскільки позов заявлено прокурором, то вона взагалі не має права брати участі по справі. Після закінчення дебатів суд вийшов до дорадчої кімнати для постановлення судового рішення.
Чи правильні дії суду?
Задача 8
Громадянин Рукодій просив районний суд визнати за ним право власності на половину будинку, побудованого разом з колишньою дружиною. З урахуванням вартості будинку він сплатив державне мито в сумі 800 грн. При розгляді справи з’ясувалася менша участь позивача в спорудженні будинку і тому суд визнав за ним право не на половину будинку, а на 1/3 його частину. Витрати щодо державного мита судом відшкодовані виходячи з вартості третини будинку. Позивач став наполягати на відшкодуванні всієї суми внесеного ним державного мита.
Чи правомірні вимоги позивача?
Нормативно-правові акти та література
Цивільний процесуальний кодекс України.
Постанова пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді цивільних справ по першій інстанції» від 21 грудня 1990 р. (із змінами).
Палиюк В. П. Гражданский процесс: Курс лекций. — Николаев, 1996.
Штефан М. Й. Цивільний процес. — К., 1977.
Штефан М. И., Дрижчаная Е. Т., Радзиевская Я. К. и др. Гражданское процессуальное право Украины. — К., 1989.

 

Страницы [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]
[ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]
[ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ]


ВНИМАНИЕ! Содержимое сайта предназначено исключительно для ознакомления, без целей коммерческого использования. Все права принадлежат их законным правообладателям. Любое использование возможно лишь с согласия законных правообладателей. Администрация сайта не несет ответственности за возможный вред и/или убытки, возникшие или полученные в связи с использованием содержимого сайта.
© 2007-2022 BPK Group.