ТЕМА 5. РИЗИК І ЦІНА КАПІТАЛУ
- Ціноутворення на фондовому ринку. Ціна кредиту — процент. Структура процентних ставок фондового ринку. Дохід і ризик цінного папера. Теорії структури процентних ставок (безстороннього очікування, переваги ліквідності, сегментації ринку).
- Розвиток теорій ризику. Причини появи та розвитку теорій ризику. Теорія Г. Марковіца — вибір ефективного портфеля, що забезпечує отримання очікуваного доходу за мінімального ризику. Виокремлення з обігу цінних паперів без ризику.
- Теорія У. Шарпа. Поділ ризику на систематичний і несистематичний. Ефективний портфель — ринковий портфель. Модель оцінки капітальних активів (МОКА) та її фінансове значення. Критика у західній літературі моделі МОКА та можливості її застосування в Україні.
- Модель арбітражного ціноутворення.
- Теорія ефективності фінансового ринку Є. Фама. Сучасна критика теорії.
ТЕМА 6. РИНОК АКЦІЙ
- Ринок акцій як сегмент фондового ринку.
- Акція — пайовий цінний папір, титул власності на майно акціонерного товариства.
- Класифікація акцій: прості і привілейовані, їх сучасні різновиди, прості неголосуючі акції, багатоголосуючі акції, привілейовані голосуючі акції, акції номінальні і безномінальні, іменні і на пред’явника, «золота» акція.
- Рєєстрація емісій і розміщення акцій. Методи розміщення: публічна підписка і андеррайтинг (часткове розміщення).
- Дохід по акціях.
- Дивідендна політика. Методи виплати дивідендів.
- Райти, скріпи, спліти консолідації. Викуп акцій. Вторинний ринок акцій.
- Ціна (курс) акції. Ціна акції з рівномірним зростанням дивіденду (модель Гордона). Ціна акції з нерівномірним зростанням дивіденду, оцінка дивідендного доходу.
- внутрішня ціна облігації, її значення для визначення стратегії інвестора.
- Фундаментальний аналіз ринку акцій, його значення. Методи фундаментального аналізу.
- Технічний аналіз акції, його значення для прийняття рішень купівлі-продажу акцій. Методи технічного аналізу на фондовому ринку.
ТЕМА 7. РИНОК ОБЛІГАЦІЙ
- Ринок облігацій як сегмент фондового ринку.
- Облігація — борговий цінний папір. Класифікація облігацій: за емітентом — державні, муніципальні, акціонерних компаній; за строками — короткострокові, середньострокові, довгострокові і вічні; за методом покриття — заставні і беззаставні; за місцем виплати доходу — купонні, дисконтні; за країною находження емітента — внутрішні і зовнішні; конвертовані в акції, облігації; за участю у доходах та ін.
- Рєєстрація емісій і розміщення облігацій, особливості розміщення державних облігацій.
- Вторинний ринок облігацій. Рейтинг облігацій.
- Ціна (курс) облігації. Визначення внутрішньої ціни облігації.
- Дохідність купонної облігації: поточна, до часу погашення, повна реалізована. Дохідність дисконтної облігації, глибина дисконту.
- Вимірювання чутливості ціни облігації до коливань ринкового доходу. Показник дюрації (рівняння Макоулі). Рейтинг облігацій.
|