
Охарактеризуйте фонотеку наведених рекламних слоганів. Перефразуйте їх з використанням прийомів суголосності, ритмічності і рими.
Батончики «Bueno»: «Bueno» — дивовижний смак, дивовижна ніжність».
Фірма АВК: «АВК — зроблено з любов’ю, зроблено для Вас»
Кава «Nescaffe»: «Відчуй силу аромату».
Лікарський препарат «Кальцемін»: «Кальцемін — міцні кістки, здоров’я вашого руху».
Лікарський препарат «Простамол»: «Простамол — просте лікування простати».

ТОВ «Знання» вирішило випустити серію невеликих навчальних посібників з економічного спрямування у твердій обкладинці. Такі посібники разюче відрізняються від конкурентних стислим, майже конспективним викладенням теоретичного матеріалу з його ілюструванням практичними прикладами і невисокою ціною. Для здешев-
лення посібників їх планують виготовити на тонкому, сірому папері; обкладинка тверда, двокольорова. Основні спрямування навчальних посібників — макроекономіка, мікроекономіка, економіка підприємств, маркетинг, маркетингові комунікації та супутні науки.
Цільова аудиторія: студенти економічних спеціальностей та викладачі.
Завдання:
- Придумати назву серії.
- Створити слоган з використанням фонетичних прийомів: суголосності, ритму та рими.
- Обґрунтувати пропозиції.

Протягом півроку у «Газеті по-київськи» з’являлася одне й те самe оголошення:
«Mercedes S600 long, 94 р, повний комплект, улюблений колір англійської знаті — темний болотний, шкіряний салон крем-брюле, у відмінному технічному стані. Ціна договірна. Телефон…».
Перефразуйте цей текст так, щоб реклама нарешті знайшла свого адресата. У якому стилі написане ваше оголошення? Які художні прийоми написання тексту використані? Які маркетингово значимі одиниці подані у вашому тексті? Яким підходом (контек-
стуальним чи номінальним) ви користувалися, представляючи їх?

Розрахуйте коефіцієнт конкретності в наведених рекламних зверненнях. Зробіть висновки щодо сприйняття їх цільовою ауди-
торією, враховуючи, що їх представляють люди, які використовують комп’ютери як удома, так і в офісі.
Рекламні звернення компанії Hewlett Packard:
«О, а що тут робить майбутнє?»
«Такого надійного комп’ютера Ви ще не бачили».
Спробуйте для цієї компанії створити своє оригінальне реклам-
не звернення з використанням лексичних прийомів. Поясніть Вашу ідею.

Розробити різні макети рекламних звернень для дитячих супермаркетів «Антошка». Для виконання даного завдання ілюстративний матеріал можна виконати схематично у вигляді малюнків, аплікацій, проте краще, коли він буде виконаний з допомогою комп’ютерних програм «Adobe Photoshop», «Adobe Illustrator» та ін. У висновках потрібно пояснити, яка кольорова гама має домінувати й чому; який текст має супроводжувати рекламні звернення; які персонажі повинні бути задіяними і з якими аксесуарами, емоціями, в яких позах; які асоціації мають викликати рекламні звернення; у якому стилі має бути виконана реклама та які макети для якого носія передбачені.
Концерн «Європродукт» має розгалужену мережу магазинів у великих містах України під назвою дитячі супермаркети «Антошка». Вони спеціалізуються на комплексному продажі товарів високої якості: одягу, взуття, іграшок, продуктів харчування, меб-
лів, колясок, канцелярських товарів для дітей.
До 2005 р. маркетингову комунікативну політику керівництво супермаркетів зводило до розробки паблік рілейшнз програм. Подання реклами не вважалося за потрібне, оскільки у такому вигляді ці супермаркети є єдиними в Україні. Конкурентами є тільки дитячі магазини дрібнішого масштабу, які спеціалізуються на окремих групах товарів для дітей. Водночас опитування потенційних споживачів показали, що більшість товарів для своїх дітей вони купують на ринку, в невеликих магазинах або у відділах великих підприємств роздрібної торгівлі (наприклад, у Центральному універмазі, універмазі «Дитячий світ», ВАТ «Україна» тощо). Основні причини, за якими вони не звертаються до дитячих супермаркетів «Антошка», — непоінформованість, боязнь високих цін, «нерозкрученість» бренду.
Для збільшення кількості відвідувачів керівництво супермаркетів вирішило розробити рекламу для її подання до друкованих засобів масової інформації:
- до газет, які поширюються за принципом «у кожну поштову скриньку»;
- до часописів «Домашный очаг», «Світ сім’ї», «Моя родина» та їм подібних.
Водночас було прийнято рішення про розробку плакатів, які можна розмістити у метрополітені.

Оберіть п’ять літературних уривків із 2—4 фраз різної змістової та жанрової форми, з яких потрібно скласти рекламне повідомлення за законами драматургічної композиції із п’яти подій:
(експозиція) — (зав’язка) — (перелом) — (розв’язка) — (висновок)
вихідне основне центральне фінальне головне
При цьому дозволяється використовувати чи всю фразу, чи взяти з неї лише окремі слова, однак обов’язково з усіх фраз.

Розробити літературний сценарій і за ним створити режисерський сценарій для компанії «Кодак». |