лучшие книги по экономике
Главная страница

Главная

Замовити роботу

Последние поступления

Форум

Создай свою тему

Карта сайта

Обратная связь

Статьи партнёров


Замовити роботу
Книги по
алфавиту

Б
В
Г
Д
Е
Ж
З
И
К
Л
М
Н
О

РЕКЛАМНИЙ КРЕАТИВ

Страницы [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]
[ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]
[ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ]

Тема 7. Сценаристика та режисура
теле- і радіореклами


7.1. Завдання та сутність кліпмейкерства на сучасному етапі.
7.2. Специфіка виробничого процесу продакшн-студій в Україні.
7.3. Сценарістика теле- і радіореклами.
7.4. Монтаж як засіб створення рекламного відеообразу.
7.5. Плани та їх види у рекламному креативі на телебаченні.
7.6. Специфіка монтажу рекламних відеокліпів.
7.7. Прийоми звукової режисури у радіо- і телерекламі.
Створюють телевізійний рекламний ролик кліпмейкери. Вони співпрацюють з креаторами, копірайтерами, режисерами, знімальною групою, акторами, костюмерами, інженерами, технічним персоналом тощо.Їхніосновні функціональні обов’язки зводяться до управління всіма дознімальними, знімальними та післязнімальними роботами, а саме:

  • управління діями членів команди згідно з отриманим замовленням, яке включає планування їхньої роботи, розподіл функціональних обов’язків, мотивацію, контроль над виконанням робіт;
  • розрахунок усього ролика посекундно, включаючи музику, слова, певний ритм, освітлення, й у разі накладки на готовий матеріал пісні — гармонійне злиття її зі знятими кадрами;
  • визначенням технології зйомок, необхідного устаткування, вибір знімального майданчика;
  • розрахунок бюджету на проведення зйомок з усіма виробничими та позавиробничими витратами, включаючи накладні витрати, гонорари персонажам, які мають зніматися, закупівлю плів-
    ки, оренду транспорту та устаткування;
  • управління сценарними та режисерськими роботами;
  • погодження знятого матеріалу із замовником.

Створюються рекламні ролики для теле-, кіно- і радіореклами на продакшн-студіях. Працівники таких студій придумують ідею роликів, пишуть сценарії, знімають по них ролики, потім домовляються про розміщення їх на телебаченні чи на радіо.
У роботі зі створення телевізійної реклами використовують такі основні прийоми:
Свідчення на користь товару. У таких рекламних роликах відомі особи (іноді типові споживачі) розповідають перед камерою про свій досвід користування певним товаром або надають рекомендації на користь об’єкта реклами.
Серіали. У них кожен новий рекламний ролик продовжує історію, оповідану у попередньому.
Кадри зі старих популярних кінофільмів. Нові технології дозволяють обробити кадри зі старих популярних кінофільмів так, щоб створити рекламу, заадресовану глядачам, які їх добре знають.
Представник. Такий прийом ґрунтуються на використанні «ведучого», який стоїть перед камерою та проговорює текст рекламного повідомлення, звертаючися безпосередньо до глядачів. Він може показати продукт або продемонструвати його в дії. Представник може знаходитися на тлі декорацій, які відповідають товару та розповідям про нього (на кухні, в офісі тощо). Героєм повинен бути сам товар.
Демонстрація. Перед камерою демонструють товар у дії. Голосом за кадром озвучують певні маніпуляції з ним. Такий прийом використовується для певних видів товарів, оскільки телебачення надає унікальні можливості продемонструвати споживачеві, як саме працює виріб. Виготовляючи демонстраційний рекламний ролик, використовують крупні плани, щоб глядач міг чудово бачити, що здійснюється.
Крупний план. Крупним планом показують або весь товар, або його частини. Зображення є статичним, у вигляді 2—4-х фотографій об’єкта реклами. Крупний план супроводжується голосом за кадром і «надрукованим» на екрані рекламним текстом.
Сюжетна лінія. Такий прийом нагадує кінофільм у мініатюрі, з ясно визначеним початком, серединою і кінцем за винятком лише того, що розповідь ведеться поза кадром.
Порівняння. Прийом ґрунтується на ефекті «проблема — вирішення». Як правило, на екрані послідовно чи паралельно показують дві статичні фотографії із зображенням «до» і «після» користування товаром. Вони супроводжуються голосом за кадром і «надрукованим» на екрані рекламним текстом (титрами). Наведені аргументи повинні викликати довіру, інакше споживач опиниться на боці конкурентів.
Використання статичних фотографій та ілюстративного матеріалу. Прийом базується на використанні ряду статичних фотографій і малюнків, послідовне подання яких має розкривати певну дію. Професійне використання теле- і кінокамери здатне надати статичним візуальним матеріалам рухомість за рахунок зміни фокусної відстані, панорамування відносно фотографії чи малюнка, знімання частини фотографії з плавним переходом на ціле тощо.
«Замальовка з натури». Ґрунтується на розігруванні акторами міні-п’єси, героєм якої є рекламований бренд. Для того, щоб встановити зв’язок між маркою й аудиторією, актори, які беруть участь у рекламі, розповідають певну історію, Більшість таких роликів починається з показу певної проблеми, а завершуються показом товару, з допомогою якого її можна розв’язати.
Інтерв’ю зі споживачами. Таке інтерв’ю передбачає участь у рекламному ролику непрофесіоналів, так званих «звичайних» споживачів товару. Голос за кадром прохає споживача розповісти про його досвід користування певним товаром або особисто переконатися у його перевагах та оцінити їх.
«Нарізання» і сценки. Такі рекламні ролики в основі своєї побудови мають ряд епізодів, які швидко змінюються і показують, як різні споживачі отримують насолоду від використання певного товару. У різних епізодах беруть участь різні споживачі, і сюжети пов’язані між собою тільки товаром, який рекламується, брендом, рекламним слоганом або музикою.
Анімація. Основою анімації є нерухомі малюнки, які виконані художником. Вони фотографуються на кіноплівку по одному кад-
ру за раз і оживають, коли фільм прокручують через проектор. Найпоширеніша форма анімації — мультиплікація. Вона привертає увагу як дорослих, так і дітей, здатна створити теплу, дружню атмосферу як навколо товару, так і навколо рекламного звернення.
Покадрова зйомка. Прийом ґрунтується на послідовному фотографуванні об’єкта реклами у кількох ракурсах на різних планах. Послідовне проецирування окремих кадрів дозволяє імітувати рух, «примусити» упаковку (товар) ходити, сидіти, танцювати.
Фотоскоп. За допомогою прийому анімаційні і «живі» епізоди знімаються окремо, а потім оптично комбінуються.
Розв’язання проблеми. Базується на зніманні двох-трьох сценок за участю акторів, у яких спочатку показують певну проблему, а потім її подолання за допомогою товару. Такий прийом відрізняється від прийому «замальовки з натури» відсутністю глибини сюжету й інтриги, а від порівняння — участю акторів у розігруванні сценок.
Образи настрою. Основне завдання такого прийому — сформувати певний настрій та образ, який асоціюється з товаром. Отже, всі візуальні та вербальні компоненти мають яскраво виражене емоційне забарвлення і пов’язуються між собою брендом та спеціально підібраною музикою.
Розділені ролики. Такий прийом є варіацією серіальних реклам­них роликів. Передбачає, що між двома взаємопов’язаними короткими роликами демонструється один, довший, який не має до них жодного відношення.
Рекламно-інформаційний ролик. Такий рекламний ролик має вигляд програми, і тривалість його іноді може дорівнювати 30 хв. Він характеризується детальним розкриттям сутності товару та можливостей його виробників. У ньому беруть участь знаменитості, фахівці, «звичайні» споживачі; товар демонструється і круп-
ним планом, і в дії.
Комбінація. Комбінування кількох прийомів.
На практиці найчастіше використовують кілька прийомів одночасно для забезпечення ефективнішого впливу на аудиторію створених рекламних продуктів.

 

Страницы [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ]
[ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ]
[ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [ 45 ] [ 46 ] [ 47 ] [ 48 ] [ 49 ] [ 50 ]


ВНИМАНИЕ! Содержимое сайта предназначено исключительно для ознакомления, без целей коммерческого использования. Все права принадлежат их законным правообладателям. Любое использование возможно лишь с согласия законных правообладателей. Администрация сайта не несет ответственности за возможный вред и/или убытки, возникшие или полученные в связи с использованием содержимого сайта.
© 2007-2021 BPK Group.