5. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ
З ДИСЦИПЛІНИ «СОЦІАЛЬНА СТАТИСТИКА»
Оцінювання знань студентів здійснюється на основі результатів поточного і підсумкового контролю знань (іспиту). Поточний контроль здійснюється на підставі виконання двох модульних завдань, індивідуальної самостійної роботи, оцінювання активності роботи в аудиторії та відвідувань занять. При цьому можуть бути виставлені такі оцінки, балів:
- модульне завдання — 0, 5, 10;
- індивідуальна самостійна робота — 0, 5;
- активність роботи в аудиторії оцінюється середньою чотирибальною оцінкою, яка потім переводиться в бали за такою схемою:
2,0 — 2,9 = 0;
3,0 — 3,9 = 5;
4,0 — 5,0 = 10;
- при відвідуванні 70 % і більше годин практичних занять студент одержує 5 балів.
Таким чином, максимально можлива сума балів, одержаних студентом у результаті поточного контролю, становить 40. Студент, який одержав менше 20 балів, до іспиту не допускається.
За програмою дисципліни виконується два модульних завдання. Кожне з них включає п’ять аналітичних завдань. Для їх виконання студент повинен:
- обґрунтувати методику вирішення (алгоритм розрахунку);
- здійснити необхідні розрахунки;
- пояснити економічну суть одержаних результатів.
Індивідуальна самостійна робота (ІСР) охоплює основні теми дисципліни, виконується на інформаційному масиві, який видається кожному студенту індивідуально. Виконання ІРС вимагає вивчення не тільки основних, а й додаткових літературних джерел, офіційних статистичних матеріалів та застосування сучасних інформаційних технологій.
Підсумковий контроль знань проводиться у формі письмового іспиту й оцінюється в 60 балів.
Екзаменаційний набір включає шість комплексних завдань, які вимагають творчого підходу у їх виконанні, розуміння економічної суті одержаних результатів та можливості їх застосування в аналізі соціально-економічних явищ і закономірностей суспільного життя. Кожне завдання екзаменаційного білета оцінюється за шкалою: 10, 5, 0 балів.
Загальна підсумкова оцінка в балах складається із сумарних результатів поточного контролю та іспиту. Якщо екзаменаційна оцінка менша, ніж 30 балів, то одержані результати поточного контролю не враховуються і студент отримує незадовільну загальну підсумкову оцінку.
Переведення даних 100-бальної шкали оцінювання в 4-бальну здійснюється в такому порядку:
оцінка «незадовільно» — менше 50 балів;
оцінка «задовільно» — 50—60 балів;
оцінка «добре» — 65—80 балів;
оцінка «відмінно» — 85—100 балів.
|