Тема 6. ЕЛЕКТРОННА ПІДТРИМКА
СПОЖИВАЧІВ
6.1. Методичні поради до вивчення теми
При вивченні даної теми слід звернути увагу на те, що існує кілька способів створення електронних магазинів в Інтернет. Вони відрізняються вартістю витрат, а також можливостями, які може мати електронний магазин.
- Використання торгових Інтернет-порталів. Найдешевший і найпростіший (а також і найобмеженіший у можливостях) варіант — скористатися засобами, що надаються для створення електронних магазинів на одному з електронних порталів. У цьому випадку магазин зазвичай буде мати стандартний дизайн та надавати покупцям лише ті способи оплати покупок, які передбачені на порталі. Необхідно також щомісяця оплачувати послуги порталу (проте у переважній більшості випадків це невеликі суми). Перевагами такого варіанта, окрім дешевизни і простоти, є ще й те, що популярні Інтернет-портали зазвичай мають досить багато відвідувачів. Як приклади таких порталів можна назвати іноземні: America Online, Amazon.com, eBay.com; російські: Internetmagazin.ru, Торговий Центр EU (www.eu.ru), Торговий ряд Покровка (www.pokrovka.nnov.ru) та ін.; українські: Віртуальний торговий центр (www.e-t-e.com).
- Використання спеціального програмного забезпечення. Даний варіант не вимагає високої кваліфікації розробника і дозволяє не лише за короткий час створити електронний магазин, але й набудовувати та змінювати його у подальшому. Проте необхідно придбати спеціальне програмне забезпечення. На ринку представлено багато різних програм, призначених для створення електронних магазинів. Серед них є як досить потужні і дорогі (наприклад, INTERSHOP та ін.), так і програми з невеликою вартістю та необхідними можливостями (наприклад, пакет MoneyMethod3000 від російської компанії Гіперметод www.hypermethod.ru ), а також безплатні програми. Звичайно, витрати на створення магазину в даному випадку (як і в попередньому) будуть також включати оплату послуг Інтернет-провайдера.
- Створення Інтернет-магазину на основі стандартних алгоритмічних мов програмування і стандартних засобів розробки Інтернет-систем. Серед них: редактори та мова HTML, мови сценаріїв JavaScript або VisualBasicScript мови PHP, Perl, Java, C, C++, Vіsual Basіc та ін. Даний варіант створення електронного магазину потребує досить високої кваліфікації розробника-програміста. Проте він може якнайкраще врахувати особливості конкретної сфери бізнесу і має найширші можливості щодо створення. Вартість розробки при цьому може коливатися в значних межах залежно від реалізованих функцій та вимог, а також обраних технологій і програмного забезпечення. При створенні електронного магазину за таким варіантом необхідно також продумати варіанти щодо його розміщення в Інтернет — чи на сервері провайдера (вигідно для невеликих магазинів), чи з розміщенням на власному сервері, підключеному виділеними каналами до Інтернет.
|